Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna

w Glinojecku

book
book

Mój syn : powieść o dojrzewaniu do miłości

Autor: Mikutel, Magdalena.
Witek, syn i wnuk znanych wrocławskich adwokatów, od dłuższego czasu czuje, że świetlana przyszłość, którą ze szczegółami zaplanowała dla niego rodzina, w jego oczach wcale nie rysuje się w jasnych barwach. Uwikłany w sieć zależności i wpływów ojca oraz dziadka, od lat posłusznie próbuje znaleźć w niej miejsce dla siebie. Dopiero dzwonek do drzwi w pewien lutowy wieczór zmusza go do

szybkiego wyplątania się z tej na pozór bezpiecznej sieci i wypłynięcia na życiową głębię. Czy wystarczy mu odwagi, by rozpocząć życie od nowa?

Debiutancka powieść Magdaleny Mikutel opowiada historię tak nieprawdopodobną, jak nieprawdopodobne mogą być tylko prawdziwe ludzkie losy. To, co słabe i ułomne, staje się w niej źródłem odwagi i siły, a to, co na pozór idealne i bez skazy, okazuje się kruchą konstrukcją, którą zburzyć może jedno słowo prawdy. Zarówno Witek, jak i ludzie, którzy w najtrudniejszych dla niego chwilach stają na jego drodze, przekonują się, że szczęście to nie idealne życie bez przeszkód, lecz zdolność przechodzenia przez nie z wiarą, że za nimi czekają nowe szanse i możliwości.

Mój syn to jednak przede wszystkim wzruszająca, pełna ciepła i humoru, świetnie napisana opowieść o kiełkującej miłości, która zanim dojrzeje, musi przetrwać życiowe huragany, nawałnice, a czasem nawet potężne gradobicia. Żeby się to udało, trzeba jednak odważyć się spełniać własne marzenia i zaufać w Boży plan, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się on zupełnym szaleństwem.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Magdalena Mikutel.
Seria:Opowieści z Wiary
Hasła:Mężczyzna
Ojcowie i synowie
Dziadkowie i wnuki
Rodzina
Adwokaci
Relacje rodzinne
Wybory życiowe
Wrocław (woj. dolnośląskie)
Powieść obyczajowa
Literatura polska
Adres wydawniczy:Kraków : Wydawnictwo eSPe, 2021.
Opis fizyczny:429, [1] strona ; 20 cm.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2021 r.
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

MGBP Glinojeck
ul. Płocka 20 A

Sygnatura: 821.162.1-3
Numer inw.: 35581
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 000049
do dnia: 2023-01-30
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.